Rehberlik

 

      Rehberlik hizmetlerinde "Ögrenemeyen ögrenci yoktur, harekete geçirilemeyen ögrenci vardir, ögrenciyi tüm ögrenme süreçlerinde motive et." ilkesiyle çalismaktayiz. Her ögrencinin "özel" oldugunu, mutlaka basaracagi ve mutlu olacagi bir seyler oldugunu biliyoruz. Önemli olan, ögrencinin kendini ve yeteneklerini kesfetmesidir. Biz de kisinin kendisinde var olan yeteneklerini kesfettirmeye çalisiriz.

     Etüt merkezimiz, sadece bilgi ögrenilen bir yer degil; sosyal bir alan, ögrencinin mutlu olacagi ve kendini güvende hissedecegi bir mekandir.

     Rehberlik servisimiz, ögrencilerle periyodik görüsmeler yapar. Gerekirse özel görüsmeler gerçeklestirir. Ders çalisma programlarini ögrenciye özel yapar. Sikintilari varsa giderir; gideremezse idare, okul ve ailesiyle is birligi yapar. Ögrenciyi dersler disindaki sosyal faaliyetlere de yönlendirir. Ders basarisini takip eder. Deneme ve konu tarama testlerini hazirlar, uygular ve sonuçlandirir. Tüm ölçme degerlendirme islerini takip eder. Deneme ve sinav sonuçlarini SMS ile velilere bildirir.

     Ögrencilerle ilgili tanima, yönlendirme formlari ve dosyalari hazirlar; veli, ögretmen ve idarenin dogru bir tespit yapmasina ortam hazirlar. Ögrenciyi gerekiyorsa ilgili kurumlara yönlendirir.